Там, де найвищих гір ворота, Містечко з видом в небеса,Містечко - писанка - Ворохта, Карпат засніжених краса.
Ворохта – відомий на Гуцульщині кліматичний та гірськолижний курорт, що знаходиться на південь від Яремче.
Ворохта отримало свою назву від прізвища Михайла Ворохти, який оселився тут наприкінці XVII ст. Ворохта був дезертиром з польського війська, тому й не повертався у Закарпаття, звіди був родом. Михайло Ворохта був вмілим майстром і зробив ткацький верстат для однієї панни, з якою згодом одружився. Відтоді Ткацьке ремесло Ворохти почало жваво розвиватися, а люди, на знак подяки і любові до майстра, назвали село його іменем.
Селище Ворохта почало розбудовуватися, зокрема як курорт, після проведення залізної дороги у 1884 році. Перший курорт відкрили у 1906 році, який називався «Перша санаторія», згодом, у радянський період він був перейменований у «Гірське повітря», що функціонує й до сьогодні. У 1928 році Ворохта була офіційно визнана курортом для хворих на туберкульоз і хвороби легень. До сьогодні тут оздоровлюються мешканці з різних куточків України.
Водночас селище розвивається як осередок гірськолижного спорту та туризму. У 1930 році у Ворохті збудовано два трампліни – для дітей і дорослих, які набули міжнародного значення. Сюди приїжджали змагатися спортсмени із Німеччини, Норвегії, Фінляндії та інших країн. За часів радянської влади Ворохта продовжувала відігравати важливе значення як гірськолижний курорт – тут споруджено спортивну базу з лижного спорту «Україна» і будинок відпочинку для спортсменів біля трампліну «Авангард».
У Ворохті збудовано дві дерев’яні церкви. Перша – пам’ятка архітектури XVIIІ ст. перенесена із села Яблучниця у 1780 році, імені Петра і Павла. Друга – збудована у 1924-1925 роках, Різдва Пресвятої Богородиці.
Цікавими об’єктами у Ворохті є збережені віадуки, кам’яні залізничні мости, збудовані у XIX-ХХ ст. Цими кам’яними мостами проходила перша залізниця. В інших поселеннях подібні мости були знищені під час ІІ світової війни. Збережені санаторії та вілли XIX-ХХ ст. мають цікаву конструкцію і декоративне різьблення, що варті неабиякої уваги.
У Ворохті споруджено канатно-крісельний і
бугельний підйомники, працюють 3 спортивні бази – «Авангард», «Заросляк» і
«Україна», курорт для лікування легеневих хворіб. З Ворохти розпочинається
сходження на найвищу гору України – Говерлу.