TravelSIM

Форма входу

Курси валют

Пошук

Міні-чат

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Всі готелі світу

Наші партнери





м.Івано-Франківськ

вул.Бельведерська 51
тел. (0342)720-650
тел./факс (0342)752-609
(050)9346292

icq 490608682 Тетяна
icq 393415550 Марія

















бесплатный счетчик посещений












Ласпер Лтд, Ооо



Горящие путевки



Туризм и путешествия - белый каталог туристических сайтов



Вівторок, 19.03.2024, 12:05
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
ТУРИСТИЧНЕ АГЕНТСТВО
"ЛАСПЕР ЛТД"

(0342)720-650, (0342)752-609

Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Чорногорія



Автобусний екскурсійний тур "Балканський експрес"
Дитячий відпочинок в Чорногорії
Автобусний чартер 2010
Авіачартер 2010





туристична мапа  Чорногорії


          Серед країн, де люблять відпочивати українські туристи, є чималенькі за розмірами. У Туреччині, Єгипті, Іспанії кількасот кілометрів - не відстань... Натомість є серед найпопулярніших у туристів країна, яку можна проїхати вздовж і впоперек за кілька годин - Чорногорія. Тим не менше, у маленькій Чорногорії є все, що потрібно туристу, який прагне якісного відпочинку й незабутніх вражень: чисте й тепле море, яскраве сонце, високі гори, що захищають узбережжя від вітрів, природні красоти, історичні, архітектурні й релігійні пам’ятки... А ще у Чорногорії гостинний до українців народ, з яким дуже легко порозумітися. Нарешті, Чорногорія від західної України зовсім не далеко. Літак, здається, ще не встиг розігнатися, а вже йде на посадку. І ви вже бачите в ілюмінаторі прозоре море, острів-готель Святий Стефан, красуню Будву... 


     

     Оскільки в Чорногорії ніколи не було й немає жодних підприємств, що псують екологію, вода у морі й повітря кришталево чисті. Багатьом пляжам (усього їх у Чорногорії 117, загальна протяжність - близько 70 км, найбільший - 13-кілометровий "Великий пляж” в місті Ульцині на півдні країни) присвоєно європейський "блакитний прапор” - відзнаку за чистоту.




    У Будві (більшість наших туристів відпочивають саме там) гори підходять дуже близько до берега, завдяки чому створюється унікальний мікроклімат. Тепле навіть взимку море виконує роль своєрідної грілки, не пускаючи на узбережжя холодне повітря з-за гір. Тому в Цетінє, історичній столиці Чорногорії, розташованій за 40 км від Будви, може бути взимку мінус 20 і кілька метрів снігу, а в Будві в той самий час плюс 10 тепла й дощик... Чорногорське узбережжя - справжній ботанічний сад. Ви коли-небудь бачили, як росте й цвіте ківі? А я бачив - у Будві. Поруч червоно-помаранчевий цвіт гранату. (Ківі, гранатами й інжиром поласувати можна буде восени). На апельсинових, лимонних і мандаринових деревах у травні висять ще осінньо-зимові плоди. Ніхто їх не зриває, так само, як у південній Україні ніхто не рухає абрикосів... Але найбільше мене вразили справжні кактуси (такі, як у кіно про Мексику), що ростуть "на дико” по берегах Которської затоки.

     


     Порозумітися з чорногорцями дуже легко. Сербська мова подібна до української, тільки з неї нібито хтось повикидав голосні звуки. У нас «верх», а у них «врх», у нас «чорна», а у них «црна». За однією з версій, предки чорногорців прийшли на Адріатику під час великого переселення народів (близько двох тисяч років тому) з гуцульських Карпат. Може, тому й Црна Гора (Чорногорія), що на новій батьківщині пам’ятали про стару, зокрема, про карпатський хребет Чорногора? (Слово "чорний” взагалі дуже подобається чорногорцям. Навіть на етикетці популярного місцевого червоного вина "Вранац” написано, що це "црно віно” - "чорне вино”). На користь карпатської версії походження чорногорців говорять і такі їхні, але рідні для нас слова, як "ватра” й "коліба”. Загалом, деякі речі в Чорногорії називають словами, що чудово відображають суть того, про що йдеться. Театр - це «позоріште», а сцена - «позоріна»…
   



     Монтенегро - просто рай для туристів, які хочуть не лише добряче вилежатися під сонечком (хоча й для цього в Чорногорії є всі умови), а й щось побачити. Унікальних природних і культурно-історичних пам’яток там стільки, що позаздрять і значно більші за територією європейські держави. Плюс зовсім поруч - хорватський Дубровник і загадкова Албанія, куди також можна поїхати.



     Бодай на одну екскурсію у континентальну, так би мовити, Чорногорію варто поїхати обов’язково - без цього не зрозумієте, що це за країна. Відтиснуті численними ворогами з берега моря в гори, саме там чорногорці творили й боронили свою державу... Вражають гірські села. Довкола, здавалося б, суцільне каміння, - аж ось і крихітний шматочок землі (це ж скільки каменюк треба було витягти, щоб там щось посадити?), на якому цибулька, часничок, картопелька, поруч - виноградик. Води в горах не бракує, вівці-свині були, ось і партизанили чорногорці століттями - піди їх там на верхотурі візьми... Якщо на узбережжі є й католицькі костели, й мусульманські мечеті (наслідок різних культурних впливів), то гірська Чорногорія - твердиня православ’я. У монастирі в Цетінє, старій королівській столиці Чорногорії, зберігаються "Октоїх” - перша друкована книга південних слов’ян (1494 рік), і нетлінна рука Святого Івана Хрестителя. Найбільше ж прочан (причому не лише православних, а й католиків і юдеїв) відвідують вирубаний у скелі на висоті 1700 м над рівнем моря Острозький монастир, де зберігаються мощі Святого Василя Острозького. Дорога серпантином туди "ахова”, але фантастичний вид на ущелину, що відкривається з монастиря, втрату нервових клітин вам компенсує...







Copyright MyCorp © 2024