TravelSIM

Форма входу

Курси валют

Пошук

Міні-чат

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Всі готелі світу

Наші партнери





м.Івано-Франківськ

вул.Бельведерська 51
тел. (0342)720-650
тел./факс (0342)752-609
(050)9346292

icq 490608682 Тетяна
icq 393415550 Марія

















бесплатный счетчик посещений












Ласпер Лтд, Ооо



Горящие путевки



Туризм и путешествия - белый каталог туристических сайтов



Вівторок, 19.03.2024, 13:01
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
ТУРИСТИЧНЕ АГЕНТСТВО
"ЛАСПЕР ЛТД"

(0342)720-650, (0342)752-609

Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
БОЛГАРІЯ



Офіційна назва країни і географічне положення. Республіка Болгарія. Держава на Півдні Європи, на Балканському півострові, омивається Чорним морем. На півночі межує з Румунією, на півдні – з Туреччиною і Грецією, на заході – з Македонією і Сербією. Площа – 110,9 тис. км2. Адміністративно-територіальне ділення: 9 областей.
Столиця – Софія.
Час. Відповідає київському.
Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, 3 березня – День звільнення Болгарії від османського ярма, Великдень (звичайно на тиждень пізніше, ніж в Західній Європі), 1 травня – Свято праці, 24 травня – Національний день слов’янської культури і писемності, 25 грудня – Різдво Христове.
Природні умови. Велика частина країни — гірські хребти Стара-Планіна, Средна-гора, Ріла з горою Мусала (вища точка Балканського півострова, 2925 м), Пірін, Родопи. На півночі Болгарії – Ніжньодунайська рівнина, в центрі – Казанликська улоговина, південніше – обширна Верхньофракійська низовина.        
Крупні річки: Дунай, Маріца. Ліси займають близько 1/3 території, переважно листяні. Болгарія славиться олійними трояндами, які квітнуть по всій Казанликській долині, відомій як Трояндова долина. Високо в горах зустрічаються дуже рідкісні і красиві квіти – едельвейси. Всьому світу знайомі сорти болгарського тютюну.
Національні парки Болгарії: Віташа, Золоті піски, Ропотамо, Стенето та інші.                                                                                  Болгарська прибережна смуга протягнулася на 648 км. Mісцями її ширина досягає 100 м.      
Клімат помірний, на півдні перехідний до середземноморського. На рівнинах середні температури січня від-2 до 2 °С, липня до 25 °С. Опадів випадає в рік від 450 мм на рівнинах, до 1300 мм – в горах. Завдяки легкому морському бризу влітку немає виснажливої жари.
Віза. При подачі анкети-заяви на отримання болгарської візи стягуються консульський збір (20 $ США) і візове мито, що підкріплюється квитанцією. Загальна сума вписується у візову наклейку. Від сплати візового мита звільнені організовані туристи, що в’їжджають до Болгарії на підставі ваучера українського туроператора.
Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 250 шт., вина – 2 л; міцних спиртних напоїв – 1 л; предметів особистого користування, фото- і відеотехніки, спортивного і мисливського приладдя (необхідно заповнити декларацію із зобов'язанням їх зворотного вивозу).
Заборонене ввезення: автомобільних газобалонних установок.
Дозволений безмитний вивіз: сигарет – 250 шт. або сигар – 50 шт., або тютюну – 250 г, вина – 2 л, міцних спиртних напоїв – 1 л, антикварних виробів і витворів мистецтва за наявності дозволу.
Заборонений вивіз: м’яса і м’ясних продуктів, квасолі, цукру; дитячого одягу і взуття, бавовняних тканин, побутових електроприладів.
Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу.
Протиепідемічна безпека. Ризику зараження особливо небезпечними; інфекціями немає.
Транспорт. Авіатранспорт. Міжнародні аеропорти розташовані в Софії, Варні і Бургасе.
Автомобільний транспорт. Довжина автодоріг – 36,9 тис. км.
Вартість проїзду на таксі: вдень – 20 стотинок за 1 км, вночі – 30 стотинок за 1 км. Вартість проїзду в громадському транспорті – 6 стотинок.
Залізничний транспорт. Довжина залізниць – 6,6 тис. км.
Водний транспорт. Судноплавство по Дунаю. Основні порти: Варна, Бургас. Морський поромний зв’язок – Варна – Іллічівськ.
Грошова одиниця – болгарський лев. У 1 леві – 100 стотинок. У обігу знаходяться купюри від 1 до 50 левів. В обігу також і металеві монети меншої вартості.
Валютне регулювання. Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов’язкова), національної валюти – в еквіваленті до 2000 $ США. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти, національної – в еквіваленті до 2000 $ США. Зворотний обмін болгарської валюти при виїзді обмежений.
Румунську валюту обміняти в Болгарії неможливо.
Соціально-політичний пристрій. Глава держави – президент. Законодавчий орган – однопалатне народне зібрання.
Економіка. Болгарія – індустріально-аграрна країна. Проводиться видобуток бурого вугілля, виробництво електроенергії. Найбільш розвинені машинобудування і харчова промисловість, чорна і кольорова металургія, хімічна і нафтохімічна, деревообробна промисловість.
У сільському господарстві переважає рослинництво. Виробництво зерна і зернобобових, тютюну, овочів, фруктів, винограду, ефіроолійних культур (1-е місце в світі за виробництвом і експортом трояндової олії). Тваринництво, рибальство.
Населення – 8,5 млн. осіб, в основному болгари; живуть також турки, цигани і ін. Міське населення – 67 %.
Офіційна мова – болгарський.
Релігія. Більшість віруючих – православні, є мусульмани-суніти.
Національні традиції. Болгари дуже доброзичливі, привітні, гостинні. До того ж близькість мови і віросповідання болгар і українців допомагають краще розуміти один одного.
Кухня. Основу болгарської кухні складають численні страви з овочів, але картоплю до столу подають рідко. Удосталь білого хліба і свіжих фруктів та овочів. Гарячу їжу болгари їдять двічі в день: на обід і вечерю. Поширені кисломолочні продукти. Вважається, що саме вони сприяють болгарському довголіттю.
Прочитати меню в болгарських ресторанах просто – болгари користуються кирилицею. Вибір страв місцевої і європейської кухні звичайно широкий навіть в невеликому ресторані.
З перших страв виділяється таратор – холодний суп з йогурту, огірків, часнику і тертих горіхів. Для непідготовленого туриста набір може показатися дивним, але це смачна і корисна страва. Можна замовити борщ.
Одне з найпопулярніших м’ясних страв в Болгарії – мусака – картопля, запечена шарами з сиром, м’ясом, яйцем і іншими компонентами. У мусаку кладуть також помідори або перець. Практично у всіх ресторанах Болгарії подають чушки – солодкий перець в різному вигляді, кебапче – короткі м’ясні ковбаски, зажарені на сковороді або в духовці. До гарячих м’ясних страв можуть запропонувати соус з солодкого перцю – лютеницу. М’ясо рідко подають із смаженою картоплею. Звичайний гарнір – соковиті тушковані овочі.
Суть болгарської кухні добре відображає гювеч – це овочі з шматками баранини, запечені в духовці. На стіл подаються великими порціями.
З холодних закусок можна вибрати плоскі ковбаси ”луканка” і ”суджук”. У меню багато кисломолочних продуктів і сирів. У переробку йде навіть козине і овече молоко.
З молока овець в гірських долинах Болгарії готую сир кашкавал. Для любителів гострих відчуттів рекомендується база – рослинний кефір із смаком солодких огірків. У містах Болгарії повсюдно продаються горішки: солоні, очищені, в шоколаді, з карамеллю і т.д. У магазинах можна придбати салати без консервантів. Популярні різні піци. Баніца – несолодке листкове тісто, перекладене солоним сиром під назвою ”сирені”, а також м’ясом або шпинатом. Баніци продаються в закладах швидкого харчування. Варіанти її наповнення можна вибирати на місці.
У Болгарії багато вин. У деяких магазинчиках вино продається на розлив, і його вартість значно нижче, ніж в пляшках.
Вартість обіду в кафе – близько 5-7 левів, в ресторані середнього класу – близько 30-40 левів.
Туризм.    Болгарія – невелика країна, але з виключно багатою природою. Тепле, чисте і спокійне море, гори, безліч мінеральних джерел з цілющими водами, пам’тники культури і архітектури, живий, колоритний фольклор – все це привертає сюди туристів. Сотні готелів, ресторанів і розважальних закладів створюють умови для повноцінного відпочинку.
Додаткова інформація про особливості країни і її жителів. Телефон. Поліція – 166. Швидка допомога – 150. Дорожня допомога – 146.
Медичне обслуговування платне.


Copyright MyCorp © 2024