TravelSIM

Форма входу

Курси валют

Пошук

Міні-чат

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Всі готелі світу

Наші партнери





м.Івано-Франківськ

вул.Бельведерська 51
тел. (0342)720-650
тел./факс (0342)752-609
(050)9346292

icq 490608682 Тетяна
icq 393415550 Марія

















бесплатный счетчик посещений












Ласпер Лтд, Ооо



Горящие путевки



Туризм и путешествия - белый каталог туристических сайтов



П`ятниця, 19.04.2024, 12:12
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
ТУРИСТИЧНЕ АГЕНТСТВО
"ЛАСПЕР ЛТД"

(0342)720-650, (0342)752-609

Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
"Винний тур: Мукачеве - Берегове"


Винний тур та термальний басейн Надрукувати Надіслати електронною поштою

У закарпатському містечку Берегове переважна більшість населення — етнічні угорці. Все тут, як у сусідів: термальні джерела, витончена кухня, винні погреба.

Місцеві жителі переважно говорять українсько-угорським суржиком, а на вулицях та в магазинах рідко зустрінеш україномовні вивіски — все мадярською. Замість звичних для українця “вул. Тараса Шевченка” — Sevcsenko utca”. Причому більшість центральних вулиць названі іменами угорських письменників, вчених, художників. Тут навіть годинник звіряють "по Будапешту", адже від закарпатського Берегового до Угорщини якихось кілька кілометрів.

Та все ж Берегове чудове українське містечко над тихою річкою Верке...

У Береговому навіть пізно восени багряніють квіткові клумби, туристи можуть, не поспішаючи, прогулятися тихими вуличками, дивуючись різноманітністю архітектурних стилів. Костел Воздвиження Чесного Хреста — взірець сакральної готики. Він зведений у 1418 році, як і годиться, з високою баштою, готичним склепінням та контрфорсами. Крім того, деякі його архітектурні фрагменти з рисами романтики, що для території України — велика рідкість. Недалеко від нього розташований бароковий палац графа Бетлена, нині історичний музей. Імпозантний та величний має вигляд приміщення міського суду, стара українська гімназія та споруда колишнього готелю “Роял” — колони, портики, глянцева черепиця та австрійська добротність. А тутешній готель “Золота пава”, зведений у стилі “сецесії” та розташований біля самого каналу Вірке, в оточенні клумб та охайних газонів, є своєрідною окрасою містечка. В ньому знаходиться затишне кафе з фотографіями, які ілюструють історію міста та ресторан у стилі срібного століття.

Проте містечко здавна славиться не лише смачною кухнею, а й міцними напоями. Лише вин тут десятки сортів: біле, червоне, рожеве і навіть чорне, крім того, сухе, напівсухе, десертне, з корицею, медом, гвоздикою. Хоча не єдиним вином живе Берегове. Тут є ще й відомий береговський 50-градусний самогон на меду — “спотикач”. Закусують його натуральним овечим сиром від місцевих сироварів.

Основна гордість Берегового — термальні джерела кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвих вод високої мінералізації. Аналоги яких зустрічаються на Камчатці, Сахаліні, Ісландії та Новій Зеландії. Температура води береговського басейну-купальні ніколи не опускається нижче 36 градусів, а мінеральна вода надходить у нього зі свердловини 1680 м. Тутешня вода благотворно впливає на здоров’я людей із серцево-судинними недугами, варикозом, артритом, остеохондрозом, захворюваннями нервової системи. Допомагає вилікуватися від наслідків травм кісткової тканини, м’язів та сухожиль. Купатися та поправляти здоров’я в такому басейні особливо приємно не в літню спеку, а пізно восени або навіть взимку.

  

Замок Паланок  в Мукачеве – визначний історико-архітектурний, військово-фортифікаційний та історичний пам’ятник Закарпаття ХIV – ХVIII ст., який знаходиться на вершині 68-ти метрового згаслого вулкану на західній околиці міста.

Часу заснування замку не встановлено, однак достеменно відомо: ще коли замок був дерев’яним, його в 1089 році 50 днів воював половецький хан Кутєшко, та так і відступив без всякої надії на успіх, у 1241 році шестидесятитисячна орда татаро-монголів хана Батия двічі чинила облогу, та обидва рази не покорила його. Сама природа створила цей замок непереможним. За всю історію існування він жодного разу не був підкорений у відкритій і чесній боротьбі.

1396 – 1414рр. подільський князь Федір Корятович на місці старого дерев’яного побудував новий, кам’яний замок, що у модифікованому вигляді зберігся до наших днів. Новозбудований замок міг витримати вогонь будь-якої тогочасної артилерії і був забезпечений всім необхідним для життя і оборони, що відповідало вимогам того часу: товстими мурами до 5 метрів; шеститисячним постійно діючим гарнізоном; 164 гарматами крупного калібру і великою кількістю іншого озброєння; 60 бочками артилерійського пороху, різнокаліберними гарматними ядрами, іншим боєзапасом; величезною кількістю запасу харчів; 86 метровим колодязем, що забезпечував замок своєю власною водою.

1633–1711 роках Мукачівським замком володіють трансільванські князі династії Ракоці, які так удосконалили фортифікацію замку, що він не мав собі рівних у Центральній Європі.

 Будували його зверху вниз протягом століть. Складається він із чотирьох терас, на яких збудовано три замки. Навколо першої, нижньої тераси, сухий рів, через який перекидався міст.  Башта, що охороняла ворота, не збереглася, залишився лише кам’яний фундамент.

Друга тераса розміщена над першою. На ній знаходиться Нижній замок, збудований у 1670 році. Підходи до нього охороняють два міцні бастіони, товщина їх стін досягає 3,5 м.

На третій терасі – Середній замок. У ньому були розміщені господарські, службові, житлові приміщення: комендатура, лицарський зал, арсенал, казарма, кухня.

Четверта, остання тераса, вища за попередню на 6 м. Тут збудований акрополь - Верхній, або Старий замок. Верхня тераса забудована дво- і триповерховими палатами, які утворюють невеликий двір, відкритий лише з боку Середнього замку. У приміщеннях жили його володарі. До палат прибудовано замкову церкву.

З другого поверху Верхнього замку потайний хід вів у башту Корятовича, де катували в’язнів. Фортецю не раз перебудовували, і архітектура її змінювалась. Сучасного вигляду фортеця набула на початку ХVІІІ ст. Утративши своє значення як фортеця, замок до 1897 року слугував тюрмою.

Нині у замку розміщений історичний музей. З висоти замку відкривається мальовнича панорама міста та його околиць.

   

Крім замку Паланок, в Мукачеве є ще цікаві туристичні місця, які варто відвідати: каплиця Св. Мартіна (14 ст.), жіночий монастир на Чернечій горі, міська ратуша, а також замок-вілла графа Шенборна в Чинадієво (діючий санаторій «Карпати»). Цей палац, або замок, був побудований графом Бухеймом Шенборном в 1890-1895 роках. Біля палацу був розбитий чудовий сад-дендрарій з декоративним озером в центрі. Були висаджені рідкісні породи дерев – самшит, катальпа, сосна Веймута, канадська ялина, японська вишня, розовий бук, італійська глиниця...  Вони й зараз ростуть біля санаторію. Сам замок побудований в романтичному стилі, поєднує в собі романські та готичні мотиви. Справді, в ньому є щось середньовічне. Оригінальність палацу ще й в тому, що він має 365 вікон (кількість днів у році),  52 димоходи (кількість тижнів у році) і 12 входів (алегоричний ряд можна доповнити самому)...

   

   


Copyright MyCorp © 2024