TravelSIM

Форма входу

Курси валют

Пошук

Міні-чат

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Всі готелі світу

Наші партнери





м.Івано-Франківськ

вул.Бельведерська 51
тел. (0342)720-650
тел./факс (0342)752-609
(050)9346292

icq 490608682 Тетяна
icq 393415550 Марія

















бесплатный счетчик посещений












Ласпер Лтд, Ооо



Горящие путевки



Туризм и путешествия - белый каталог туристических сайтов



П`ятниця, 26.04.2024, 22:20
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
ТУРИСТИЧНЕ АГЕНТСТВО
"ЛАСПЕР ЛТД"

(0342)720-650, (0342)752-609

Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
ЯЛТА


ПРОЖИВАННЯ     ЧАРТЕРНИЙ РЕЙС     ЕКСКУРСІЇ

       Ялта - найпопулярніший курорт України, відомий у всьому світі. Центр курортної зони Велика Ялта, що протягнулася уподовж моря більш ніж на 70 км - від Гурзуфа до Фороса. Велика Ялта включає близько 170 санаторно-курортних і туристичних установ - від скромних профспілкових здравниць до елітних готелів і дач, що відрізняються високим рівнем сервісу і, природно, вартістю. Ялта розташувалася на березі відкритої з моря бухти, заповнивши обширний амфітеатр, прикритий гірськими масивами. Гори надійно оберігають курорти Південного берегу від холодних північних вітрів, і тому клімат тут майже не відрізняється від клімату відомих середземноморських курортів Італії, Франції, Іспанії. У липні, найтеплішому місяці, середня температура + 24С, середня температура лютого, найхолоднішого місяця +4,1С. Сніг випадає зрідка і то, ледве встигнувши здивувати і порадувати відпочиваючих. Зате на Ай-Петрі і в березні - зима. У весняні дні, вдосталь накатавшись на гірських лижах, ви, спустившись на побережжя, знов опинитеся серед квітучого мигдалю і квітів. Ялта - місто сонячне: сонце сяє тут в середньому 2250 годин в році - це приблизно стільки ж, скільки в Ніцці, Каннах, Сан-Ремо і інших середземноморських курортах, і більше, ніж в Сочі (1980), Кисловодську (2106). Разом з тим тут немає виснажливої  спеки, властивої, наприклад, курортам Туреччини. Вдень повітря освіжають морські бризи, насичуючи повітря чудодійними морськими солями, а вночі внизу, на узбережжі, віють легкі гірські вітри. Ще одна корисна особливість кримських курортів - помірна вологість повітря: влітку 56-64%, тоді, як, наприклад, в Сочі - 70-75 %. Опади в Ялті випадають в основному глибокою осінню і зимою. Велика Ялта це тепле море, поєднання цілющого повітря гірських лісів з морським повітрям, а також дивовижної краси ландшафти, якими не може похвалитися жоден із знаменитих курортів, і є основний лікувальний чинник, що повертає людям здоров’я. Купальний сезон починається на початку червня і триває до жовтня. Особливо хороші тут осінні дні, коли море все ще тепле, а сонце вже не так безжально пече.


Про місто Алупка

  Алупка (Alupka) розташована в 17 км. на захід від міста Ялта. Вздовж моря місто протягнулося на 4 км. Добратися з Ялти можна морем на теплоході або на автобусі з автовокзалу. Популярне місце відпочинку і лікування в Криму - невелике курортне містечко Алупка. Відпочинок в Алупці – це тиша, спокій, заспокоєння садів, парків, просторі галявини знаменитого Воронцовського парку і круті, ступінчасті, незбагненно звивисті вулиці старого міста. Алупкавідпочинку в Алупці. У XIX ст. тут гостила тільки вища аристократія, але з 1900 р. Алупка щільно забудовується невеликими дачами. У 20-і роки XIX ст. виникло крупне поміщицьке господарство графа М. С. Воронцова - з неперевершеним по вдалому поєднанню англійської і мусульманської архітектури палацом, розкішним парком, обширними господарськими угіддями. Після Великої Жовтневої революції Воронцовський палац був націоналізований, а в 1921 р. в ньому був відкритий музей, до цих пір один з найпопулярніших в Криму. З часом, в свою чергу за будівництвом палацу, центр забудовується численними дачами. У місті заснований в 50-і роки XIX ст. винзавод "Алупка", у 1982 р. при ньому відкрився дегустаційний зал. Що стосується клімату, то тут ласкаве море, а від північних вітрів Алупка надійно закрита велетенською стіною плато Ай-Петрі. Алупка налічує 14 санаторіїв. Двісті років тут зціляють найтяжчі недуги - кістковий туберкульоз і хвороби легенів. А знаменитий палацово-парковий ансамбль - найважливіший екскурсійний центр. У місті і його околицях працювали відомі художники: І. І. Шишкін і ін. У.Черчіль, відвідавши Воронцовський палац під час Ялтинської конференції, відчув тут "в далекій Росії, стару Англію". Відпочиваючи в місті, Ви оціните всю неповторну красу цього містечка: живописні ландшафти, м’який клімат, цілюще повітря! Відпочинок тут надовго збережеться у Ваших серцях теплими і незабутніми спогадами. потопає в зелені… Повітря, наповнене смолянистим запахом сосни і ароматом паркових рослин, у поєднанні з легкими морськими бризами, є важливим лікувальним чинником


Про місто Берегове (Кастрополь)

Берегове (раніше Кастрополь) розташований на захід від селища Паркове, в 10,5 км. від Сімеїзу, поблизу автотраси Севастополь - Феодосія. Селище розділене на дві частини, що історично сформувалися: у верхній знаходиться житлова одноповерхова садибна забудова, а в нижній - приморська курортна зона. Берегове пов’язано з Ялтою автобусним сполученням. Село розташоване на березі моря, на пів шляху між Феодосією і селищем Приморське, оточене степом. Відпочинок в Береговому ідеальний для людей, що потребують тихої «сільської» відпустки. Берегове – це індивідуальна малоповерхова забудова, мінімум «гуркотящих» галасливих курортних розваг,максимум тиші, моря, піску і чистого цілющого повітря. Відпочинок в Береговому примітний також можливістю потрапити на розташований поряд з селищем знаменитий і дійсно дивовижний «Золотий пляж», пісочна маса якого складається з яскраво-жовтої морської черепашки, дрібно витертої віковими хвилями. Ходьба босоніж по цьому піску наповнює тіло бадьорістю. Висока сонячна інсоляція, майже завжди безхмарне небо, переважання вітрів комфортних швидкостей, освіжаючих бризів, наявність прекрасних мілководих піщаних пляжів, теплого моря роблять це селище особливо привабливим для дитячого і сімейного відпочинку.

Про місто Гаспра

Гаспра находится в 10 км на северо-запад от Ялты. Автотрассами поселок связан с городами Ялта, Алупка (7 км), Севастополь (68 км). Гаспра расположена на оползневой-ступенчато-сдвижной низменности с можжевелово-дубовыми лесами Крымского Южнобережья, в прибережной зоне, надежно защищенной от холодных северных ветров горным массивом Ай-Петри. Отдых в Гаспре – это смотрины древних памятников архитектуры и наслаждение купальным сезоном, который длится до самого конца октября. Сохранились и охраняются законом расположенные здесь большие таврские некрополи V-I вв. до н.э., римская крепость Харакс I-III вв. Сам поселок Гаспра возник в середине XVIII в. и начал интенсивно развиваться в XIX в. На побережье строились дачи, население занималось земледелием, виноградарством, выращивало табак. Со второй половины XIX в. здесь функционирует климатический курорт и отдых в Гаспре открыт для всех желающих.  Климат субсредиземноморский, субтропического типа, засушливый, жаркий, с умеренно теплой зимой. Обычная температура января +4o, июля +25o. Купальный сезон длится с середины мая до конца октября, для детей и больных - с конца июня до начала октября. Объекты туризма – памятники архитектуры XIX-ХХ вв. – Ласточкино гнездо (1911-12 гг., архитектор А.Шервуд), дворец графини Паниной (ныне санаторий “Ясная Поляна”) с музейной комнатой Л.Толстого, который жил здесь в 1901-1902 гг. Выдающийся уроженец Гаспры - великий мусульманский просветитель Исмаил бей Гаспринский.


Про місто Гурзуф

  Гурзуф – кліматичний курорт. Від холодних вітрів Гурзуф захищає півкільце гір, що досягають 1.500 м над рівнем моря. Зі сходу Гурзуф прикритий Медвідь-горою (565 м над рівнем моря). Якщо Ви вибрали відпочинок в Гурзуфі, то головне запам’ятати: центр всіх послуг і інформації - стоянка таксі ("п’ятачок"), вище за яке розташований поштамт і ринок, нижче - набережна. Головна вулиця - Ленінградська, де є кафе, сувенірні лавки, магазини, переговорний пункт.


Про місто Кореїз

Кореїз - селище міського типу, знаходиться в центральній частині Південного берега Криму на березі Чорного моря. Розташований в 20 км. на захід від Ялти і в 110 км. від Сімферополя; на півночі упирається в гори Ай-Петрі, на сході граничить з селищем Гаспра, на заході - з м. Алупка. Кореїз має автобусне і морське сполучення з Ялтою і Севастополем і морське - з Алупкою. Складові частини селища - Нижній Мисхор і Верхній Мисхор. Відпочинок в КореїзіКореїз – субтропічний клімат, море, ліс і гори. Також відпочинок в Кореїзі  може бути досить енергійним і веселим, оскільки в селищі багато санаторіїв, пансіонатів і будинків відпочинку; клуб, кінотеатр, 2 будинки-музеї (диригента Рахліна і Палац-музей Юсупова); зона відпочинку - Мисхорський парк, сосновий і маслиновий гаї, паркові зони курортних установ, набережна "Русалка".
приємний і цікавий завдяки розташованим на території селища пам’ятникам: садово-паркової архітектури Мисхорській парк (кінець XVIII - початок XIX ст.); архітектура - палац “Дюльбер” (1895-1897 рр.), Кореїзський палац, скульптурна група початку ХХ ст. (скульптор А.Адамсон). Природно-ресурсний потенціал селища


Про місто Курпати

Курпати - селище міського типу розташоване на побережжі Чорного моря, в 8 км. від Ялти. Через селище проходить автотраса Ялта - Алупка. Відпочинок в Курпатах представляє собою наявність трьох великих санаторіїв: “Курпати”, “Горний”, “Золотий пляж”. Парк санаторію “Горний” отримав статус пам’ятника садово-паркової архітектури. Тут створено реабілітаційне відділення для космонавтів. Санаторій “Золотий пляж” призначений для людей із захворюваннями нервової системи. Цей санаторій розташований на території парку. У селищі Курпати ведеться будівництво пансіонату “Вікторія”.


Про місто Лівадія

Лівадія знаходиться на північно-східному схилі гори Могабі. Тут розташований однойменний санаторій кардіологічного профілю, один з найбільших на Південнобережжі. На території Лівадійського курорту знаходяться також санаторії “Чорномор`я”, “Нижня Ореанда”, “Гірська здравниця” та інші. Лівадія, що знаходиться в 3-х кілометрах від Ялти, була літньою резиденцією російського царя. У далекому минулому на цьому місці серед густих лісів були великі поляни. Звідси і пішла назва Лівадія («Лівадіон» по-грецьки означає «луг»). В давнину тут, ймовірно, було грецьке селище. Перші палацові споруди з’явилися лише в 40-х роках минулого сторіччя. В той же час був розбитий прекрасний парк на площі понад 40 гектарів. Все це належало графові Потоцькому. У 1860 році, коли маєток Лівадія став царською власністю, під керівництвом придворного архітектора Монігетті було побудовано два палаци, басейни, оранжереї, стайні. Центральна частина парку була значно перебудована. З-за кордону привезли декоративні екзотичні рослини, що прикрасили парк. До теперішнього часу із споруд Монігетті збереглися лише деякі служби і палацова церква. Тепер санаторій «Лівадія» є найбільшою в Криму здравницею загальнотерапевтичного і кардіологічного профілю. У дев’яти корпусах санаторію відпочивають одночасно близько 1.000 чоловік. У колишньому царському музичному салоні Великого палацу знаходиться бібліотека і читальний зал санаторію. Є водолікарня з морськими, хвойними, кисневими, родановими ваннами. Пляж санаторію - однин з кращих в районі Великої Ялти. Для спуску відпочиваючих на пляж і підйому з пляжу є два підйомники, які обслуговують в годину до 1.300 чоловік. Розбитий в ландшафтному стилі Лівадійській парк займає 60 гектарів і налічує майже 400 видів дерев і чагарників. Можна зустріти секвойї гігантські, кедр ліванський і атлаській, східний платан, ягідний тис. Як бордюри використовуються лавр і буксус. А на схилах навколишніх гір розкинулися виноградники радгоспу «Лівадія», одного з найкрупніших господарств Кримського винокомбінату «Масандра». Тут вирощуються сорти винограду великої цінності, що йдуть на виготовлення високоякісних, в основному десертних, вин - Мускату, Токаю, Піно-Грі і інших.

Про місто Масандра

Відразу за Ялтою розташовоне місце, зване Масандра. Відпочинок в Масандрі оповитий п’янким ароматом кращих винних виробів і передчуттям їх дегустації. Тут роблять вино. Також тут знаходиться найстаріший винний підвал в країні. Він споруджений в 1898 році. Його будівництво обійшлося в 1 мільйон рублів. По свому пристрою і грандіозності у той час він був кращим в Росії. Все керівництво виноробницьким господарством в Криму зосереджене у винкомбінаті «Масандра», створеному в 1936 році. У 1957 році поряд з галереями старого підвалу закінчилося будівництво нового масандрівського підвалу для одночасної витримки 10 мільйонів літрів вина. Велика кількість сонця, різноманітність грунтів і мікроклімату додають кримському вину багатство тонів і відтінків. От чому вина «Масандри» мають неповторний, надзвичайно тонкий і складний букет, що захоплює знавців. Винкомбінат «Масандра» — постійний учасник міжнародних виставок. Масандрівський підвал знаменитий своєю галереєю з унікальною колекцією вин. Раз вже Ви вибрали відпочинок в Масандрі, то просто зобов’язані відчути смак дійсного кримського вина. Для дегустації кримських вин в Ялті відкритий спеціальний дегустаційний зал, де можна спробувати кращі вина Масандри. Але Масандра славна не тільки як центр виноробства - швейцарський учений і мандрівник Дюбуа де Монпере писав, що у всьому Криму немає іншого гірського пейзажу, який по красі своєю міг би порівнятися з масандрівськими видами. Масандрівський парк - пам’ятник садово-паркового мистецтва. Він закладений в першій половині XIX століття і займає майже 42 гектари. Тут налічується більше 250 видів дерев і чагарників, серед яких разом з красивими представниками кримської флори ростуть екзотичні рослини інших місцевостей. Масандра примітна своїм палацом - резиденцією царя Олександра III. Споруду палацу в стилі часів Людовика XIII поблизу від церкви в ім’я Усикновення глави Іоанна Предтечи почав в 1881 році князь С. М. Воронцов (проектував французький архітектор Бушар). Він вибрав для будівництва місцевість, багату живописними скелями, гротами і джерелами. Після смерті князя С. М. Воронцова споруду палацового ансамблю продовжили за проектом професора М. Е. Месмахера, з внесенням багатьох змін до декору фасаду, інтер’єру і планування парку. Палац призначався для відпочинку, тому в ньому немає апартаментів для прийомів, парадних залів. Парк площею 6 гектарів і композиція палацу створюють унікальний палацово-парковий ансамбль. Довгий час палац використовувався як державна дача, а в 1990 році був переданий музейному об’єднанню «Палаци і парки Південного берега Криму» для відновлення в ньому інтер’єру-експозиції часів Олександра III.


Про місто Мисхор

Парком санаторію «Україна» починається семикілометровий смарагдовий килим побережжя селища Мисхор. Невинний сосновий ліс, що покриває круті схили Ай Петрі, непомітно переходить в екзотичні посадки субтропічних рослин. До Мисхору примикають курортні селища Гаспра і Кореїз. Мисхор вважається найтеплішим і екологічно найчистішим місцем на побережжі. У 1920-х роках Мисхор був нічим не примітним тихим містечком - всього декілька маєтків і дач. Сьогоднішній Мисхор — це сучасний курорт, будівництво якого продовжується. Надзвичайно сприятливі кліматичні і природні умови привертають в МисхорВідпочинок в Мисхоре – це багаті парки, що розкинулися уздовж всього побережжя і численні здравниці, що розмістили на своїй території, - санаторії «Україна», «Сосновий гай», «Комунари», пансіонати «Мисхор» і «Марат», будинки відпочинку «Актор», «Червоний прапор» та інші.  Як і в інших місцях Криму, відпочинок в Мисхорі оповитий місцевими легендами, що знайшли своє відображення в пам’ятниках і химерних формах гір. Вечорами в Мисхорі працює єдиний в Криму світломузичний фонтан. Тут же починається канатна дорога на Ай Петрі з найбільшим в Європі перепадом висот. Всього двадцять хвилин «польоту» над захоплюючим дух пейзажем, і ви на висоті 1200 метрів. Звідси відкривається панорама - від Аю-Дага до гори Кішка. На початку Мисхорського парку стоїть бюст Максима Горького, встановлений на місці дачі «Нюра», що не збереглася, де письменник жив зимою 1901-1902 року. На дачі Горький працював над п’єсою «На дні». Уривки з п’єси він читав жившому у той час в Гаспрі Льву Толстову. На Мисхорській набережній встановлена бронзова група роботи естонського скульптора професора Амандуса Адамсона (1855-1929) на сюжет романтичної легенди про красуню Арзі. Біля джерела схилилася дівчина, що прийшла за водою, а недалеко, причаївшись за каменями, за нею стежить старий. Біля моря продовження сюжету: на невеликій прибережній скелі сидить бронзова русалка з розпущеним волоссям, в руках у неї дитина. Легенда розповідає: тисячі відпочиваючих.

    В ті часи, коли Крим був поневолений турками, в Мисхорі жила чорноока дівчина, красуня Арзі, яка любила хлопця з дальнього гірського села. Але дівчину примітив старий Алі-Баба. Говорили, що старий займається нехорошою справою - викрадає красивих дівчат і відвозить на своїй фелюзі до Стамбулу для продажу в гареми. В день весілля Арзі взяла глек і пішла на берег, щоб попрощатися з морем і з улюбленим джерелом, з якого щодня набирала воду. Арзі підставила глек, і холодна волога дзвінким струменем побігла в судину. У цю хвилину із-за скелі вискочили Алі-Баба і його слуги. Накинувши покривало на дівчину, розбійники швидко внесли її на фелюгу, яка відразу ж відійшла від берега. У Стамбулі Алі-Баба продав красуню Арзі в гарем самого султана. Плакала і сумувала по батьківщині Арзі. Народила вона хлопчика, але щаслива не була. І рівно через рік, на заході сонця, невільниця піднялася на кутову башту султанського сераля і кинулася в золоті хвилі Босфору. У той же вечір сумну русалку з немовлям вперше побачили жителі Мисхору. Вона вийшла з морської води, підійшла до пересохлого джерела і в ньому знову задзюркотіла вода.


Про місто Нікита

Нікита - селище міського типу розташоване в 7 км. на північний схід від м. Ялта, на північний захід від смт. Отрадне, у 70 км. від залізничного вокзалу в Сімферополі. Селища, які увійшли в смт. Нікита, раніше називалися Нікита і Ботанічне. Через селище проходить траса державного значення Сімферополь - Ялта, є транспортне сполучення з м. Ялта (тролейбус, маршрутне таксі). Відпочинок в Нікиті примітний можливістю відвідати ботанічний сад, після установи якого в 1812 р. тут і стало розвиватися селище Нікита. На території селища розташовані: загальноосвітня школа, дитячий садок, амбулаторія, Центр культури, “Фітоцентр”, - які роблять відпочинок в Нікиті зручним і цікавим. Нікитський ботанічний сад - стара науково-дослідна і культурно-просвітницька установа на Півдні України. В Нікитському ботанічному саду працювали учені: Х.Х. Стевен (засновник і перший директор саду), Н.Я. Данилевський, І.Рябов, А.Ріхтер, К.Костіна, Н.Арендт, І.Лівшиц та ін.


Про місто Оползневе

Назва села Оползневе пов’язана з грандіозним обвалом, що відбувся в цій місцевості в 1786 році. Вище за селище Оползневе, на схилі, височіє один з відторженців Головної гряди Біюк-Ісар (734 м), складений світло-сірим мармуровидним вапняком. На вершині гори розташовувався один з таврських притулків, а в ранньому середньовіччі - досить значне укріплення, з чим і пов’язана назва цього живописного ландшафтного пам’ятника природи.



Про місто Ореанда

  Ореанда — курортна місцевість, розташована між Лівадією і мисом Ай-Тодор. У перекладі з грецького Ореанда означає «скеляста». Прямовисні скелі і гори добре захищають її з півночі, а живописні улоговини вельми зручні для будівництва тут санаторіїв і будинків відпочинку, таким чином роблячи відпочинок в Ореанді вельми привабливим для відвідувачів. Якщо дивитися з ротонди на море, видно розколоту на дві сірі кам’яні глиби скелю Щоглова. У цій скелі - природний грот. Учені вважають, що грот - залишок печери первісної людини. Декілька лівіше за альтанку височіє Хрестова круча. Довгий час жителі Криму називали її «Кривавою» — там білогвардійці розстрілювали революційних робочих і матросів Севастополя, Ялти. А вище піднімаються прямовисні схили гори Ай-Никола і скелі Білоголової. Здалека вони здаються дикими і неприступними. Відпочинок в Ореанді – це дивовижний ландшафт, живописні прибережні скелі, природні гроти, які привертали багато художників і письменників. Далеко внизу, біля підніжжя скель, серед густої зелені парку біліють корпуси санаторію «Нижня Ореанда», сучасної лікувальної установи, оснащеної першокласним медичним устаткуванням, з морським басейном і просторими світлими кімнатами. Колись тут був побудований палац вартістю в півмільйона рублів. Він згорів в 1882 році. Через три роки, із залишків будівлі побудували невелику церкву у візантійському стилі, що збереглася до наших днів. На тлі темної зелені парку добре видно її оранжевий дах. Всередині церква прикрашена мозаїкою, виконаною венеціанським майстром Л. Сальвіаті. Майже всі путівники, починаючи з минулого століття відзначають своєрідну красу і тишу Ореанди. Айвазовський писав звідси вид Ялти. Натхненні вірші присвятив «Срібному чертогу Ореанди» поет Вяземський. Пізніше поет Некрасов, відпочиваючи в Ялті, писав: «Починаю виїжджати найчастіше в Ореанду. Це краще, що я тут поки бачив».



Про місто Отрадне

Отрадне - селище міського типу розташоване південно-західніше Никитського ботанічного саду, на півночі і заході граничить з дорогою Ялта - Сімферополь і селищем Масандра. До залізничного вокзалу в Сімферополі - 74 км. Отрадне має транспортне сполучення з м. Ялта (маршрутне таксі). На території селища Отрадне, у парковій зоні, знаходиться пансіонат “Прибережний” (з 2000 р. парк є пам’ятником садово-паркового мистецтва), що робить відпочинок в Отрадному чудовим для любителів зручностей і комфорту.


Про місто Паркове

Паркове - селище міського типу розташоване в 8,5 км. на захід від селища Сімеїз. На захід від Обвального від старого севастопольського шосе відходить до моря по досить крутому схилу петляюча дорога, яка приводить в Паркове. До Жовтня тут було село Кучук-Кой. Про нього писали П.С. Паллас і П.І. Сумароков у зв’язку з катастрофічним обвалом 1786 р. в його околицях. У 1899 р. на своїй дачі в Кучук-Кої А.П. Чехов зустрічався з А.М. Горьким. Шосе Севастополь - Феодосія розділяє селище на дві частини. У північній його частині знаходиться старе поселення, а в нижній - приморська курортна зона. Відпочинок в Парковому оповитий спокоєм паркових алей і дерев. З дореволюційних часів зберігся в селищі Паркове ландшафтний парк - скульптурно-декоративний пам’ятник російського садово-паркового мистецтва початку XX століття. Своєю оригінальністю парк зобов’язаний, перш за все, скульпторові А.Т. Матвєєву, який в 1905-1912 рр. прикрасив парк динамічними скульптурами хлопців, хлопчиків, юних купальщиць. У селищі також розташовані санаторій МВС України, пансіонат "Криворізький гірник" і пансіонат “Славутич”.


Про місто Понизівка

Понизівка - селище міського типу. Розташоване в гірському амфітеатрі, обрамленому виступами мисів Кикенеїз, Узун і Трійці, в 5 км. від селища Сімеїз і в 2 км. на захід від селища Кацивелі.  Понизівка розташована на автодорозі Севастополь - Феодосія, сполучена з Сімеїзом автобусним сполученням. В даний час тут розташовується будинок відпочинку санаторного типу. Корпуси інших санаторіїв і санаторних комплексів побудовані трохи західніше за селище Понизівка. Відпочинок в Понизівці зручний і комфортний, оскільки рівень сервісу, кількість і якість санаторно-курортних послуг, що надаються, в цих установах відповідають найвищим стандартам. Вище за селище Понизівка, праворуч від нової дороги Ялта - Севастополь, розташовується юнацький спортивний табір «Зміна».



Про місто Санаторне

Санаторне (у 1962-74 - Меллас) - знаходиться в 3 км. на схід від Фороса, у 39 км. від Ялти, і в 101 км. від Сімферополя. Найближчий залізничний вузол в м. Севастополь - на відстані 51 км. На території селища Санаторне розташовані пам’ятники архітектури - палац А.Перовського (архітектор Ельсон), нині - один з корпусів санаторію “Меллас”; Меласький парк (пам’ятник садово-паркової архітектури); унікальний природний пам’ятник магматичного походження - гора Дракон з тунелем. Відпочинок в Санаторному – чудовий, оскільки клімат по своїх властивостях близький до клімату лікувальних сезонів французької Рів’єри (Канн, Ніцца) і італійської Рів’єри (Сан-ремо, Генуя), без різких коливань температури і тиску, з теплою тривалою осінню, м’якою і короткою зимою, невисокою вологістю повітря. Максимальна температура в селі Санаторне літом досягає 25-35 градусів. Зима м’яка, характеризується переважанням теплої погоди, середня температура вища за нуль.



Про місто Сімеїз

Сімеїз - курортне селище, розташоване на 18 кілометрі на захід від міста Ялта, на південних схилах Головної гряди Кримських гір, уздовж берега Чорного моря. Серед оточуючих гір Сімеїз виділяються красиві вершини: Ат-Баш, Ай-Петрі, кручі Чака-Тиш і Нішан-Кая. Нижче за ці вершини Сімеїз обступають кам’яні громади найхимерніших форм - Кішка, Панеа, Дива, Лебедине крило та інші. Сьогодні, як і сто років тому біліють, утопаючи в зелені парків, башточки дач, що носять такі романтичні назви, як "Мрія", "Миро-маре", "Ксенія". Гордість і прикраса Сімеїзу - парки. У селищі підступив до моря унікальний гай дикої фісташки. Відпочинок в Сімеїзі прекрасний завдяки поєднанню пляжно-морських розваг з вечірніми спокійними прогулянками в парку, де чудово розташувалися пробкові і кам’яні дуби, сторічні лаври, строгі кипарисові алеї. У селищі Сімеїз жили Сергій Рахманінов, Михайло Коцюбинський і ін. Тут побував А.С.Пушкін. Мала хмарність, сухість і прозорість повітря привернула в Сімеїз астрономів і дослідників космосу. Одна з ланок системи "Інтеркосмос" - експериментальна лазерна станція спостереження штучних супутників Землі. Нижче за її білі куполи видно параболічну антену, за допомогою якої в жовтні 1959 р. вперше в історії людства було прийнято зображення зворотної сторони Місяця, передане радянською автоматичною міжпланетною станцією "Місяць-3". Унікальна апаратура досліджує і природу Сонця. У нинішньому столітті постійна робота світил радянської космічної науки і "дикий" відпочинок студентської молоді найпрестижніших вузів закріпила за Сімеїзом роль просунутого містечка. Останні роки сюди перекинулася найбільш прогресивна частина знаменитої "ядерної" тусовки Казантипу. Отже до витонченості додалася ще і ексцентричність.


Про місто Форос

Форос - курортне селище в 40 км. південно-західніше Ялти. Найпівденніша точка Криму. Всесвітньо відоме державною дачею М.С. Горбачова (тепер державна дача президента України), яка зіграла важливу роль в процесі розпаду імперії СРСР. Сьогодні Форос - це дороге дачне селище успішних політиків і бізнесменів Росії і України, а також курорт в якому поєднуються різні рівні відпочинку на будь-який смак і гаманець від студентського до фешенебельного.

Визначні пам’ятки Фороса
- будинок, в якому А.М. Горький і Ф.І. Шаляпін писали біографію співака, (кол. Кузнецовський палац) - Санаторій "Форос",
- будинок в якому жив і працював А.М. Горький (кол. дача Тесселі) - Санаторій "Форос",
- корпус Церква Воскресіння Христа - поблизу Байдарського перевалу
- Палац Кузнецова (1834) - Санаторій "Форос"
- Фороський парк (1834)
- Байдарський перевал (1848)

Про місто Ялта

Ялта зручно розташувалася в гігантській чаші між гір кілометрової висоти, які оберігають місто з північного боку. Відпочинок в Ялті незабутній, оскільки таке вигідне розташування обумовлює м’який середземноморський клімат - літо жарке, але не виснажуюче, осінь тепла, тривала, зима коротка і м’яка.
Ялта - по кількості сонячних днів не поступається Ніцці і іншим середземноморським курортам.
Розташовані навколо Ялти маленькі курортні городки утворюють так звану Велику Ялту, багату різними визначними пам’ятками і здатну наситити відпочинок в Ялтi цікавими відкриттями. У зоні Великої Ялти знаходиться унікальний Музей інституту виноградарства і виноробства "Магарач" (осн. у 1828 р.), екзотична канатна дорога на м. Дарсан (масив Ай-Петрі), Алупкинський і Масандрівський палаци-музеї, численні курортні передмістя, найбільш відомі, - Місхор, Сімеїз, Гаспра, Партеніт (Фрунзе) і Гурзуф. Живописні, поросші змішаним і унікальним сосновим лісом схили, дзвінкий водопад Учан-Су.
У ті рідкісні зими, коли випадає сильний сніг Ялта схожа на казкову країну. На екзотичних віялових пальмах лежать пухнасті білі шапки снігу.
Ялта неповторювана і унікальна в своїй красі. Це один з тих курортів, де необхідно побувати!


Copyright MyCorp © 2024